Ankara Üniversitesi Mezuniyet Töreninde Genç Meslektaşlarımızla Birlikteydik

Bilgisayar Mühendisleri Odası olarak, Ankara Üniversitesi Rektörlüğü ve Mühendislik Fakültesi Dekanlığı’nın davetleriyle katıldığımız Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2012-2013 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreninde akademisyenlerimiz ve genç meslektaşlarımızla birlikteydik.

27 Haziran 2013 tarihinde gerçekleştirilen törende; Rektör Yardımcısı, Mühendislik Fakültesi Dekanı, Ankara Üniversiteliler Derneği yöneticisi ve dönem fakülte birincisinin konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri akademisyenler ve bölümlerin meslek odası temsilcileri tarafından verildi. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden dereceyle mezun olan meslektaşlarımız Başak Bilgi, Gürcan Kavakçı ve Güler Koç’a odamızca verilen hediyeleri Yönetim Kurulu Üyesi Onur Özardıç takdim etti.

Bölüm öğrencilerince taşınan, Gezi Parkı olayları ve sonrasında yaşanan gelişmelere duyarsız kalmayan pankart, döviz ve afişler izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Sayın Rektör Yardımcısı ve Sayın Dekan, konuşmalarında insan hakları, demokrasi ve özgürlüklerle ilgili olarak görüşlerini dile getirdiler. Dekan Yılmazer, konuşmasının devamında, YÖK ve ÖSYM işbirliği ile gerçekleştirilen, mühendisliği değersizleştirecek “Teknik Öğretmenlere Mühendislik Tamamlama Programı” ile ilgili olarak eleştirilerini dile getirdi.

Mezuniyet belgelerini bölümlerindeki akademisyenlerinden teslim alan öğrenciler, tören sonunda mühendis yemini ederek meslek hayatlarına ilk adımlarını attılar.

Bilgisayar Mühendisleri Odası olarak genç meslektaşlarımıza sağlıklı ve başarılı bir hayat dileriz.

 

© 2024 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası