Yılbaşı Yemeği ve Ödül Gecesi Düzenlendi!

hepsi

Bilgisayar Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen “1. Yılbaşı Yemeği ve Ödül Gecesi”nde BMO üyeleri, öğrenciler ve akademisyenler bir araya geldi. Türkiye’de Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinin kurucu hocaları ve ilk mezunu öğrenciler buluştular!

ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri’nde gerçekleştirilen etkinliği Ezgi Pekşen ve Özgen Muzaç sundu. BMO  Yönetim Kurulu Başkanı Gölay Şakiroğulları yaptığı açılış konuşmasında, ilk kez böyle bir etkinliğin gerçekleştirildiğini; BMO Onur Kurulu kararıyla Onur Ödülleri’nin, meslekte 30, 31 ve 32’inci yılını dolduran meslektaşlarımıza hizmet ödüllerinin ve BMO’nun “İlk”lerini gerçekleştiren üyelerine plaketlerinin verileceğini belirtti. 8 – 9 Eylül 2012’de gerçekleştirilen Genel Kurul ile görev başına geldiklerini belirten ve bir  seneyi aşkın süredir yürütülen çalışmaları özetleyen Şakiroğulları, bu çalışmalarda emeği geçen Oda’nın Kurul üyelerini sahneye davet etti.

Gecenin ilerleyen saatlerinde Onur Ödülleri, Hizmet Ödülleri ve plaketler dağıtıldı. Türkiye’de 1977 yılında kurulan ilk Bilgisayar Mühendisliği bölümleri olan ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün kurucularından ve kurucu bölüm başkanı Prof. Dr. Ziya Aktaş’a ve Hacettepe Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği bölümü’nün kurucularından ve kurucu bölüm başkanı Prof. Dr. Aydın Köksal’a Onur Ödüllerini ilk dönem mezunu öğrencileri verdi.

ilk

Prof. Dr. Ziya Aktaş, Prof. Dr. Aydın Köksal ve Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendisleri…

1982 yılında kurulan Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü kurucularından ve kurucu bölüm başkanı Prof. Dr. Yahya Karslıgil’e ödülünü Birkan Sarıfakıoğlu verirken, bilgisayar mühendislerinin örgütlenmesi çalışmalarına yoğun emek vermiş, 2004 yılında hayatını kaybeden meslektaşımız Şevket Güneş adına ödülünü oğlu ve eşi aldılar.

Mesleğinde 30, 31 ve 32. yılını tamamlayan meslektaşlarımıza verilen hizmet ödüllerinin ardından, BMO kuruluş çalışmalarına katkılarından dolayı Prof. Dr. Adnan Yazıcı adına Doç. Dr. Halit Oğuztüzün’e, BMO Kurucu Kurul Başkanı Funda Başaran Özdemir’e, ilk eğitmen Efe Çiftçi’ye ve ilk belge sahibi İlker Tabak’a teşekkür plaketleri verildi.

Gece müzik dinletisi ile son buldu.

© 2021 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası