•  
 •  

Ege Üniversitesi’nde Özgür Yazılım Söyleşisi

OzgurYazilimSoylesisi

BMO İzmir Temsilciliği tarafından 11 Aralık Çarşambagünü saat 12.00’de Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Emin Hitay Salonu’nda Özgür Yazılım Söyleşisi düzenleniyor. Destan Sarpkaya ve Zafer Çakmak’ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte, Özgür Yazılım felsefesi ve kullanımı üzerine bilgiler verilecek.

One thought on “Ege Üniversitesi’nde Özgür Yazılım Söyleşisi

 1. Arkadaşlar bırakın özgür yazılımı siz hiç ücretsiz muayene veya ücretsiz eğitim duydunuz mu bu işleri kimse babasının hayrına yapmıyor.

  Gelelim asıl konuya :
  Yasal olarak hiç bir hakkımız iş tanımımız yok.Kamuda işi sertifikaya döktüler matematikçi, elektronikçi, fizikçi… daha niceleri bizim yerimize çalışabiliyor. Özel sektörde durum daha vahim herhangi bir nitelik aranmıyor herkese açık lise mezunları bile bizim işimizi yapabiliyor. Bu gidişle bilgisayar mühendisliği meslek dalı olmaktan çıkacak yani marangozluk gibi bir şey olacak.

  Bu konuda başta EMO akabinde BMO şiddetle kınıyorum ve hakkımı da helal etmiyorum.
  EMO zaten bizi yıllarca sömürdü ve bizim için hiç bir şey yapmadı hep kendilerine çalıştılar bu gün elektronik mühendislerinin imza yetkisi var. Üstelik bilgisayar mühendisi alımlarında bizden önce onların adı geçiyor.

  BMO ise mesleğini korumak yerine onu basitleştirip sıradanlaştırıyor. Rahatsınız çünkü koltuklarınıza güveniyorsunuz bu kötü gidişat bir gün sizi de yutar.

  son olarak elim kırılaydı da öss de derece yapmasaydım. barajı aşıp harita mühendisi veya ziraat mühendisi olurdum. hakkımı kimseye helal etmiyorum…