Trakya Üniversitesi ve Lüleburgaz Belediyesi Ziyareti

9 Mart 2017 tarihinde Lüleburgaz Belediyesi’ni ziyaret ettik ve çalışmaları hakkında bilgi aldık. Bölgedeki üç üniversitenin hocaları ve öğrencilerinin çabalarıyla gerçekleşen işbirliği ve iletişimden haberdar olduk. Edirne Trakya Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitelerinin öğrencilerine yönelik etkinliğin planlamasını yaptık.
Aynı gün Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu’nun düzenlemiş olduğu tanışma toplantısında öğrencilerimizle buluştuk. Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tolga Sakallı, Arş.Gör. Cem Taşkın, Arş. Gör. Ümitcan Kumdereli ve Arş. Gör. Önder Açıkgöz hocalarımızın katılımıyla gerçekleşen toplantıda BMO’nun tanıtımı yapıldı. Devamında üniversitenin samimi ve rahat ortamında mesleğimizin günceli üzerine sohbet etme ve geleceğe yönelik planlamalar yapma olanağı bulduk.
Lüleburgaz Belediyesi, bilişimi kent yaşamında aktif olarak kullanan ve destekleyen belediyelerden biri. “İnovatif düşünceyi üreten geliştiren ve uygulayan akıllı kent olmak” hedefiyle pek çok proje gerçekleştirmiş. Stratejik planlarında  2018 yılı temasını “inovasyon” olarak seçmişler.
© 2021 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası