Ekonomik Krizde Türkiye’nin ve Bilişim Çalışanlarının Geleceği – İstanbul

Ülkemizde yaşanan siyasal ve ekonomik sıkıntılar bilişim emekçileri de fazlasıyla etkilemektedir. İşten çıkartmalar, maaşların gecikmeli ödenmesi, kısılan bütçeler, durdurulan projeler gibi olumsuzluklar çalışma alanlarımızdaki sıkıntıları her geçen gün biraz daha artırmaktadır.

“Kapitalizmin Krizleri”, “Hangi Koşullarda, Ne İçin Kod Yazıyoruz?”, “Krizin Dinamikleri ve Yazılım Emeği” başlıkları altında ekonomik bunalımı ve mesleğimizi irdeleyeceğimiz açıkoturumda (panelde) “Teknoloji kapitalizmi kurtarabilir mi?” sorusuna hep birlikte yanıt aramaya çalışacağız.

Kriz döneminde Türkiye’nin ve biz bilişim çalışanlarının geleceğini Melda Yaman, Ahmet Gire, Selin Pelek ve Özgür Narin ile birlikte 21 Ekim Pazar günü saat 14.00’te Kadıköy Belediyesinin Hasanpaşa Brifing Salonunda düzenleyeceğimiz etkinlikte tartışacağız. Etkinliğin sonunda tüm katılımcıların görüş ve önerilerini açık yüreklilikle paylaşacakları forumla hem dayanışma ağlarını güçlendireceğiz hem de sorunların birinci dereceden muhataplarının sesini duyuracağız.

Etkinliğimiz ücretsizdir ve tüm bilişim çalışanları davetlidir.

Ayrıntılar için:
Eventbrite

Facebook

© 2021 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası