27. Adalet ve Demokrasi Haftası
Susmak Bilmeden Direnmek

Karanlık güçlerin saldırıları sonucunda 24 Ocak 1993’te yitirdiğimiz Uğur MUMCU ile 31 Ocak 1990’da yitirdiğimiz Prof. Dr. Muammer AKSOY‘u ve tüm aydınlarımızı anmak; temsil ettikleri, savundukları değerleri yaşatmak amacıyla her yıl 24-31 Ocak günleri arasında “Adalet ve Demokrasi Haftası” düzenleniyor; haftanın izleği (teması) ve üst başlığı ise Uğur MUMCU’nun yazılarından yola çıkılarak saptanıyor. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfının (um: ag’ın) eşgüdümüyle gerçekleştirilen hafta boyunca demokratik kitle örgütleri, haftanın anlamına uygun etkinlikler yapıyor.

Bu yıl 24-31 Ocak 2020 arasında düzenlenecek 27. Adalet ve Demokrasi Haftasının üst başlığı, basın özgürlüğüne ve bağımsız basına dikkat çekmek üzere “İsterler ki Susalım” olarak belirlendi.

Haber alma özgürlüğümüzü korumak, bağımsız basını yaşatmak hepimizin sorumluluğudur!… Baskılara, susturma girişimlerine karşı çıkma kararlılığımızla Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO), Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi ve ODTÜ Mezunları Derneği’nin birlikte düzenlediği “Susmak Bilmeden Direnmek” başlıklı açıkoturumla 27. Adalet ve Demokrasi Haftasına katılıyoruz.

25 Ocak 2020 Cumartesi günü saat 14.00’te ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Salonunda yapılacak etkinlikte özgür basın için yılmaksızın direnen değerli konuşmacılarımızla kitle iletişim araçlarına uygulanan baskıları, İnternet gazeteciliğini, erişim engellemelerini tartışmaya açacak; bizleri susturmak isteyenlere karşı sesimizi yükseltip direnişimizi dayanışmamızla büyüteceğiz.

SUSMAK BİLMEDEN DİRENMEK
Yöneten: Ömürhan SOYSAL · EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı
Konuşmacılar:
   
Prof. Dr. Funda BAŞARAN · BMO Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı
    Av. Gökhan CANDOĞAN
   
Utku ÇAKIRÖZER · Eskişehir Milletvekili
    Ali Ergin DEMİRHAN · sendika.org Editörü

Gün: 25 Ocak 2020 Cumartesi
Saat: 14.00
Yer: ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri – Vişnelik Salonu

Düzenleyenler: Bilgisayar Mühendisleri Odası, EMO Ankara Şubesi, ODTÜ Mezunları Derneği

© 2020 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası