Üye Ödentileri Hakkında Önemli Anımsatma

Değerli Üyelerimiz,

Odamızın 15-16 Ağustos 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurulunda, üyelik ödentisinin 2022 yılından itibaren aylık 18 TL olması kararı alınmıştır.

Ana yönetmeliğimizin ilgili maddesi gereğince, geçmiş yıllara ait üye ödenti borçları, borcun ödeneceği cari yılın üye ödentisi miktarı üzerinden hesaplanmaktadır. Dolayısıyla, 2022 yılının başlamasıyla birlikte üyelerimizin geçmiş yıllara ait ödenti borçlarının aylık 18 TL tutarıyla hesaplanması gerekecektir.

Mevcut ödenti borcunuzu öğrenmek ve 31 Aralık 2021’e kadar geçerli olacak olan aylık 15 TL tutarından ödenti borçlarınızı kredi kartı ile ödemek için üye web arayüzünü kullanabilirsiniz:

https://uye.bmo.org.tr

Borçlarınızı havale / EFT yoluyla ödemek isterseniz, Odamızın aşağıda bilgileri verilmiş olan banka hesabına, açıklama kısmına üye sicil numaranızı da belirterek ödentilerinizi yollayabilirsiniz:

Hesap Adı: BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ ODASI
Banka ve Şube: Garanti Bankası Necatibey Şubesi (Ankara)
Hesap No.: 130 – 6295846
IBAN: TR76 0006 2000 1300 0006 2958 46

Ana yönetmeliğimiz gereği üyelerimiz çalışmadıkları dönemde üye ödentisinden muaf olmaktadırlar. Sistemde, geçmiş yıllarda çalışmadıkları dönemlere ait ödenti borcu olan üyelerimiz, çalışmadıkları dönemleri gösteren ve e-devlet üzerinden aldıkları SGK Hizmet dökümlerini başvuru eki olarak iletmeleri durumunda ilgili aylara ilişkin işsizlik muafiyetleri tanımlanacaktır. Aynı şekilde Ana Yönetmeliğimizin “Üyeliğin Askıya Alındığı Durumlar” başlıklı 13. maddesi ve “Üyelik Ödentisi Alınmayacak Durumlar” başlıklı 102. maddesinde belirtilen koşulları sağlayan üyelerimiz belgelemeleri durumunda üyelik ödentisinden muaf sayılacak ve borç tutarları muaf oldukları dönemler dikkate alınarak hesaplanacaktır. Üye ödentisi ve üyelikle ilgili her türlü sorunuz ve bildirimleriniz için Odamıza e-posta ile ulaşabilirsiniz:

iletisim@bmo.org.tr

Sağlıklı günler dileriz.

Bilgisayar Mühendisleri Odası
5. Dönem Yönetim Kurulu

© 2024 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası