BMO 6. Olağan Genel Kurulu İstanbul ve İzmir Seçim Bölgeleri Delege Seçimleri Tamamlandı

Odamızın Mart ayında yapılacak 6. Olağan Genel Kuruluna katılacak olan delegeleri belirlemek üzere Ankara, İstanbul ve İzmir seçim bölgelerini kapsayan delege seçimleri, 19-20 Şubat 2022 Cumartesi-Pazar günleri yapılan İstanbul ve İzmir delege seçimleriyle tamamlandı.

İstanbul’da 19 Şubat 2022 Cumartesi günü saat 13:00’te BMO İstanbul Temsilcilik Kurulu Koordinatörü İlhami Türkdoğan’ın açış konuşmasıyla başlayan toplantı, divan kurulunun oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. BMO 6. Olağan Genel Kuruluna katılmak üzere seçilecek toplam 500 delegenin 221’inin İstanbul Seçim Bölgesinden seçileceğinin tespitinin ardından delege adaylarının divana başvuruda bulunması için çağrı yapıldı. Salondan verilen önerge doğrultusunda delege adaylarının blok liste olarak seçime girmesi, farklı listelerin renklerle ayırt edilmesi ve blok olarak oylanması kabul edildi.

İstanbul Seçim Bölgesinden seçilecek olan 221 delege için iki ayrı gruptan delege aday listeleri divana teslim edildi. Demokrat Bilgisayar Mühendisleri kırmızı renkli liste ile, Birliğe Çağrı Grubu mavi renkli liste ile seçime katılım başvurularını yaptılar. 20 Şubat 2022 Pazar günü 09:00 – 17:00 saatleri arasında yapılan seçimde Birliğe Çağrı Grubunun mavi listesi 78 oy alırken Demokrat Bilgisayar Mühendislerinin kırmızı listesi 215 oy alarak seçimi kazandı.

İzmir’de 19 Şubat 2022 Cumartesi günü saat 13:00’te BMO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Özgür Uğur’un açış konuşmasıyla başlayan toplantı, divan kurulunun oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. BMO 6. Olağan Genel Kuruluna katılmak üzere seçilecek toplam 500 delegenin 39’unun İzmir Seçim Bölgesinden seçileceğinin tespitinin ardından delege adaylarının divana başvuruda bulunması için çağrı yapıldı. Salondan verilen önerge doğrultusunda delege adaylarının blok liste olarak seçime girmesi, farklı listelerin renklerle ayırt edilmesi ve blok olarak oylanması kabul edildi.

İzmir Seçim Bölgesinden seçilecek olan 39 delege için tek bir listenin adaylık başvurusu divana teslim edildi. Demokrat Bilgisayar Mühendisleri kırmızı renkli liste ile seçime katılım başvurusunu yaptı. 20 Şubat 2022 Pazar günü 09:00 – 17:00 saatleri arasında yapılan seçime tek aday olarak katılan Demokrat Bilgisayar Mühendislerinin kırmızı listesi 51 oy alarak seçimi kazandı.

İstanbul ve İzmir seçim bölgelerinden seçilerek Odamızın Mart ayında yapılacak 6. Olağan Genel Kurulunda üyelerimizi temsil etme hakkını kazanan delegelerimizi tebrik ediyor, genel kurul çalışmalarında kendilerine başarılar diliyoruz. Seçime katılıp iradelerini sandığa yansıtarak Odamıza ve mesleğimize sahip çıkan, Odamızın demokratik işleyişine katkı sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz.

TMMOB ve bağlı odaları başta olmak üzere, İstanbul ve İzmir seçim bölgeleri delege seçimlerimiz boyunca desteklerini esirgemeyen oda, sendika ve demokratik kitle örgütlerine ve seçim alanında bizlerle olan temsilcilerine teşekkür ediyoruz. İstanbul’da iki gün boyunca bizlere ev sahipliği yapan Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu 1. Bölge Temsilciliğine ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Seçim sürecinin başlangıcından bu yana yoğun bir tempoda çalışan Oda çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.

© 2024 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası