Dayanışma Kampanyasına Çağrı!

kampanya_gorsel

Şırnak Kızılsu köyündeki Şehit Abdulvahap Üstüner Ortaokulu’ndan gelen talep doğrultusunda başlatılan dayanışma kampanyası ile ilgili Yönetim Kurulu tarafından bir destek çağrısı yayınlanmıştır. Kampanyaya destek vermek isteyenler kampanya@bmo.org.tr adresi üzerinden iletişim kurabilir.

Sevgili meslektaşlarımız,

Ülkemizdeki eğitim eşitsizliği hepimizin gördüğü, kimi zaman ise derinden yaşadığı bir durumdur. Özellikle taşrada eğitim gören umut dolu çocuklarımız bu eşitsizliklerle eğitim hayatlarına devam etmeye çalışıyorlar. Bazen kitap bulmakta zorlanıyorlar bazen ise teknolojinin imkanlarından yararlanamıyorlar.

İşte bu zor şartlarda eğitim hayatlarını sürdürmeye çalışan Şırnak Kızılsu köyündeki Şehit Abdulvahap Üstüner Ortaokulu’ndan bir öğretmen arkadaşımız bizlere ulaştı; “Çocuklarımız için her türlü fedakarlığı elimizden geldiğince biz yapmaya çalışıyoruz.” diyen değerli öğretmenimiz, oradaki koşulları ve yaşadıklarını bize aktardı. Yeni öğretim yılında, ilkokul ve ortaokul binalarının ayrıldığını, şimdiye kadar eski ve yetersiz bilgisayarlarla “Bilişim ve Teknoloji” derslerini verdiklerini, artık Ortaokul kısmında böyle bir imkanlarının da olmayacağından bahsettiği e-postasında bize çağrısı şöyle: “Bu anlamda siz TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odasından okulum ve öğrencilerim adına yeni okulumuzdaki Bilişim ve Teknoloji Sınıfında kullanılmak üzere temin edebildiğiniz ölçüde bilgisayar talep ediyorum. Bu talebimin muhatap ve dahası karşılık bulması geleceğimiz olan çocuklarımız için çok önemli ve değerli…”

Sizlerin de katkı ve desteğiyle, belki daha önce ismini dahi duymadığımız bu köyden gelen çağrıya karşılık verebileceğimize, çocuklarımızın hayatlarına dokunabileceğimize ve belki de ilerde meslektaşlarımız olmaları için imkan yaratabileceğimize inanıyoruz.

Bilgisayar Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

© 2024 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası