Nesnelerin İnterneti ve Derin Öğrenme Semineri

NESNELERİN İNTERNETİ VE DERİN ÖĞRENME SEMİNERİ

 

Seminer, Bilgisayar Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve ODTÜ Mezunları Derneği  işbirliğiyle 24 Kasım 2018 Cumartesi günü ODTÜ Bilgisayar Bölümü Öğretim Üyelerinin katkılarıyla ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri Salon 56’da, saat 14.00 – 16.30 saatleri arasında  düzenlenecektir.

Konuşmacılar

PELİN ANGIN

 

Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimi TED Ankara Koleji’nde tamamladı ve Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 

Purdue Üniversitesinde lisansüstü eğitimini tamamladı, Bilgisayar Bilimleri alanında doktora derecesini aldı.  2014-2015 eğitim-öğretim yılında Purdue Üniversitesinde Misafir Öğretim Görevlisi olarak ve daha sonra Aralık 2016’ya kadar Doktora Sonrası Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Halen Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği’nde Dr. Öğretim Üyesi çalışıyor.

Araştırma alanları Yüksek Performanslı Mobil Bulut Bilişim, Bulut Bilişim Gizlilik, Dağıtılmış Sistem Güvenliği, Yardımcı Teknolojiler

 

Emre Akbaş

Lise öğrenimini Ankara Fen Lisesinde tamamladı, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı Üniversitede yüksek lisansını tamamladı. İllinois Üniversitesi Urbana – Champaign  (UIUC), Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünden doktora derecesini aldı.

Yüksek Lisans tezi ODTÜ  Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından “Yıllın En İyi Tezi” Ödülüne layık görüldü. Berkman Enstitüsünden “COGS / Al Ödülü”nü aldı. UIUC İleri Bilim ve Teknoloji Enstitüsünde araştırma asistanlığı yaptı. Halen Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği’nde Dr. Öğretim Üyesi çalışıyor.

Araştırma alanları nesne algılama ve tanıma, görüntü sınıflandırması, insan göz hareketlerinin sayısal modelleri, retina, LGN ve ötesindeki hesaplama modelleri, doğal görüntü istatistikleri ve genellikle biyolojik olarak tasarlanmış hesaplama modelleri.

© 2022 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası