ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Demo Day 2019 Yapıldı

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerinin hazırladığı mezuniyet projeleri, 10 Haziran 2019’da ODTÜ Kültür Kongre Merkezinde “CENG Demo Day 2019” etkinliğinde sergilendi ve yarıştı. Bilgisayar Mühendisleri Odası adına üyemiz Gönül DEĞİRMENDERELİ jüri üyeliği görevini üstlendi. Yarışmada “MobileSR” başlıklı projeyle 6. olan grubunun üyelerine Bilgisayar Mühendisleri Odası özel ödülü sunuldu. Grubun üyeleri Fatih Yasin ALPUL, Yüksel ÖZDEMİR, Deniz SAYIN ve Mert TUNÇ’a BMO’nun armağanları olan bilişim alanından çeşitli kitapları, Gönül DEĞİRMENDERELİ ile BMO Yönetim Kurulu Üyesi Gülin ONAT BAYIR verdiler.

Toplam 28 projenin yer aldığı sergide öğrenciler konuklara ve jüri üyelerine çalışmalarını aktararak soruları yanıtladılar. Projelerin akademisyenler, sektör çalışanları ve yöneticilerce değerlendirildiği etkinliğin sonucunda sıralama şöyle gerçekleşti:

1. Peniot (Berat Cankar, Bilgehan Bingöl, Doğukan Çavdaroğlu, Ebru Çelebi)
2. ARC (Berkant Bayraktar, Berker Acır, İlker Ayçiçek, Yunus Emre Saçma)
3. LPWAN (Murat Kara, Bilal Özlü, Ali Şimşek, Emrah Kösen)
4. EmulateIT (Atakan Garipler, Ege Sorguç, Evrim Özel, Salih Emre Uslu)
5. Robocon-OCU (Cenk Cidecio, İrem Meltem Özil, Zeynep Sonat Baltacı, Furkan Davulcu)
6. MobileSR (Fatih Yasin Alpul, Yüksel Özdemir, Deniz Sayın, Mert Tunç)

Projelere ilişin ayrıntılara etkinliğin sitesinden erişebilirsiniz: METU Ceng Demo Day 2019

Yarışmada dereceye giren proje gruplarının üyelerini ve mezun olan meslektaşlarımızı kutluyor, başarılarının sürmesini diliyoruz.  

© 2020 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası