BMO 7. Olağan Genel Kurulu Delege Seçimlerine Çağrı ve Bilgilendirme

Değerli Üyelerimiz,

Odamızın Mart ayında yapılacak 7. Olağan Genel Kuruluna katılacak olan delegeleri belirlemek üzere yapılacak delege seçimleri ile seçimlerin yapılacağı seçim bölgeleri hakkında bilgileri web sitemizde aşağıda bağlantıları bulunan duyurularda ve özet olarak aşağıda bulabilirsiniz.

Delege seçimleri ve seçim bölgeleri duyuruları, BMO Ana Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve seçimlerin düzenleneceği bölgelerdeki ilçe seçim kurullarının kararları doğrultusunda Odamızın web sitesinde ve ulusal ölçekte yayın yapan bir gazetede yayımlanmış olup, güncel gelişmeler de yine Odamızın web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır. Seçim ve genel kurul süreciyle ilgili doğru bilgileri edinebilmek için Odamızın web sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Bu kanalların bağlantılarını duyurumuzun devamında bulabilirsiniz.

Odamızın gelecek dönemini şekillendirecek olan 7. Olağan Genel Kuruluna katılacak delegeleri belirlemek üzere Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılacak delege seçimlerimize tüm üyelerimizin katılımını bekliyoruz. Mesleğimizin saygınlığının artırılması, meslektaşlarımızın haklarının geliştirilmesi ve bilişim alanında toplumsal çıkarlarımızın savunulması için ülkemizde en önemli çalışmaları yürüten örgüt olan Bilgisayar Mühendisleri Odası; kamusal çıkarları önceleyen bilişim politikalarını üretmeyi ve daha güzel yarınlar için birliğimiz TMMOB’nin toplumcu mühendislik çizgisinde mücadeleyi sürdürecektir. Bu vesileyle tüm üyelerimizi demokratik oy haklarını kullanmak ve bölgesel delegelerini belirleyerek gelecek dönemde söz hakkı elde edebilmek için seçimlere katılmaya davet ederiz.

Odamızın 7. Olağan Genel Kurulu, Mart 2024 içinde yapılacaktır. BMO Ana Yönetmeliği uyarınca genel kurula katılacak delegeler, yönetim kurulunca kararlaştırılan seçim bölgelerinde Şubat 2024 içinde gerçekleştirilecek delege seçimleriyle belirlenecektir.

Ankara, İstanbul ve İzmir seçim bölgelerinde yapılacak olan delege seçimlerinin tarihleri, adresleri ve ortak gündem maddeleri aşağıda listelenmiştir. Ankara Seçim Bölgesinde 3 Şubat 2024’te çoğunluk sağlanamadığı için delege seçimleri çoğunluk aranmaksızın 10-11 Şubat 2024 tarihlerinde yapılacaktır. İstanbul ve İzmir seçim bölgelerinde de 10 Şubat 2024’teki ilk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde 17-18 Şubat 2024 tarihlerinde çoğunluk aranmaksızın delege seçimleri düzenlenecektir.

Ankara Seçim Bölgesi Delege Seçimleri (Çoğunluklu)

3-4 Şubat 2024 Cumartesi-Pazar

Adres: BMO Genel Merkezi Necatibey Cad. No. 88/7 Kızılay-ANKARA

Ankara Seçim Bölgesi Delege Seçimleri (Çoğunluksuz)

10-11 Şubat 2024 Cumartesi-Pazar

10 Şubat 2024 Toplantı Yeri: Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Eğitim Salonu Meşrutiyet Caddesi No.19 Kat:4 Kızılay ANKARA

11 Şubat 2024 Seçim Yeri: ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Salonu 1540. Sok. No. 58 100. Yıl – ANKARA

İstanbul Seçim Bölgesi Delege Seçimleri (Çoğunluklu)

10-11 Şubat 2024 Cumartesi-Pazar

Adres: BMO İstanbul İl Temsilciliği Osmanağa Mah. Serasker Cad. No. 35/3 Kadıköy–İSTANBUL

İstanbul Seçim Bölgesi Delege Seçimleri (Çoğunluksuz)

17-18 Şubat 2024 Cumartesi-Pazar

Adres: Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu 1. Bölge Temsilciliği Rıhtım Cad. İskele Sok. No. 27 Kadıköy- İSTANBUL

İzmir Seçim Bölgesi Delege Seçimleri (Çoğunluklu)

10-11 Şubat 2024 Cumartesi-Pazar

Adres: BMO İzmir İl Temsilciliği Alsancak Mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. No.53/9 Konak-İZMİR

İzmir Seçim Bölgesi Delege Seçimleri (Çoğunluksuz)

17-18 Şubat 2024 Cumartesi-Pazar

Adres: BMO İzmir İl Temsilciliği Alsancak Mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. No. 53/9 Konak-İZMİR

Delege Seçimleri Gündemi:

1. Gün (13.00)

1) Açılış

2) Divanın Seçilmesi

3) Saygı Duruşu

4) Asıl ve Yedek Delege Adaylarının Belirlenmesi

2. Gün (09.00-17.00)

Seçimler

Bilgilerinize sunarız.

Bilgisayar Mühendisleri Odası

6. Dönem Yönetim Kurulu

Odamızın sosyal medya hesaplarının bağlantıları:

Twitter | YouTube | Instagram | Facebook | Telegram | Linkedin

© 2024 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası