Sinyal ve Görüntü İşleme Günleri Düzenleniyor

Sinyal ve Görüntü İşleme Günleri-1 alanındaki son gelişmeleri bu alanda çalışan araştırmacılar, konusunda uzman davetli konuşmacılar, akademisyenler ve lisans/lisans üstü seviyesindeki öğrencilerle değerlendirmek üzere  Bilgisayar Mühendisleri Odası ve  Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 7 Ekim 2017 tarihinde Ankara`da düzenlenecektir. Son yıllarda ülkemizdeki araştırmaların büyük bir kısmında büyük ilgi gören ve araştırmacıların, dolayısıyla endüstrinin de ilgi alanına giren Sinyal ve Görüntü İşleme üzerine çalışan tüm tarafların bir arada olabileceği, tartışabileceği, yeni çalışma konularını belirleyebileceği bu etkinliğin geleneksel hale gelmesi, içeriğinin ve niteliğinin her seferinde zenginleştirilmesi, ülkemizdeki Sinyal ve Görüntü İşleme literatürüne katkı sunulması bu etkinliği düzenleyen kurumların en büyük hedefidir.

Bu yıl BMO (Bilgisayar Mühendisleri Odası) ve EMO (Elektrik Mühendisleri Odası) Ankara Şubesi tarafından ilk kez gerçekleştirilecek bu etkinliğin ilgi görmesi durumunda ilerleyen yıllarda daha geniş içerikli ve biçimli bir etkinlik olarak düzenlenmesi hedeflenmektedir. Etkinlikte; sinyal, görüntü, video ve ses işleme, yapay zeka, tıbbi görüntüleme, makine öğrenmesi, bilgisayarlı görü ve örüntü tanıma gibi alanlarda uzman davetli konuşmacıların teori ve uygulamaya yönelik sunumlar gerçekleştireceklerdir.

Teknokent Ziyaretleri

Etkinlik hazırlıkları ve duyuruları kapsamında Ankara`da yer alan Teknokentlerle görüşülerek bilgi paylaşımı yapıldı. Geçtiğimiz hafta içinde ODTÜ, Hacettepe ve Gazi teknokentleri yönetimleri ile Sinyal ve Görüntü İşleme Günleri Etkinliğine destek ve katılım ile ilgili görüşüldü.

 

SİNYAL VE GÖRÜNTÜ İŞLEME GÜNLERİ-1

7 Ekim 2017 & TED Üniversitesi 

 

Etkinlik Programı

09.00-10.00     Kayıt

10.00-10.30     Açılış Konuşmaları(EMO Ankara Şubesi, EMO, BMO)

10.30-13.00     1. Oturum

13.00-13.30     Öğlen Arası

13.30-15.00     2. Oturum

15.00-15.15     Ara

15.15-17.30     3. Oturum

17.30-17.45     Etkinlik Değerlendirmesi ve Kapanış

 

Konuşmacılar

PROF. DR. FATOŞ VURAL YALMAN • ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

PROF. DR. PINAR DUYGULU ŞAHİN • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

PROF. DR. CÜNEYT GÜZELİŞ • YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

YRD. DOÇ. DR. TOLGA İNAN • TED ÜNİVERSİTESİ

YRD. DOÇ. DR. SELEN PEHLİVAN • TED ÜNİVERSİTESİ

YRD. DOÇ. DR. ULAŞ BAĞCI • UNIVERSITY OF CENTRAL FLORIDA (ABD)

YRD. DOÇ. DR. HAYDAR ÇELİK • National Institutes of Health Clinical Center (ABD)

DR. TUNÇ AYDIN • Disney Research, Zurich 

 

Etkinlik Web Sitesi

www.sinyalvegoruntuisleme.org

© 2024 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası