Blockchain Eğitimi – İstanbul

Son zamanlarda herkesin konuştuğu Bitcoin’in altında yatan teknolojiyi konuşmamak olmazdı. 2008’de yayımlanan “Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System” makalesinden yola çıkarak, Blockchain teknolojisinin tarihçesini, matematiksel / teorik alt yapısını ve de global ekonomik boyutunu eğitmenimiz Chris Stephenson ile ele alacağız. Eğitime katılım için aşağıdaki linkten kayıt yaptırılmalıdır.

Eventbride: https://www.eventbrite.com/e/blockchain-chris-stephenson-tickets-42070519055

Chris Stephenson
1949 Londra doğumlu, İngiltere’nin Cambridge Universitesi’nden Matematik ve İskoçya’nın Edinburgh Universitesi’nden Yapay Zeka Yüksek Lisans mezunu.
1990 yıllarda Marmara ve Yeditepe üniversitelerinde görev yaptıktan sonra 1999-2017 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Bilgisayar Bilimleri Bölümünde hocalık ve bölüm başkanlığı yaptı.
2000 yılında, halen her sene tekrar eden, “Özgür Yazılım Günleri”nin kuruculuğunu yaptı ve Linux Kullanıcılar Derneğiyle beraber yönetimine katılmaya devam ediyor.
İstanbul’dan Diyarbakır kadar uzanan ve 1300 lise öğrencisinin yer aldığı liseliler programcılık projesini yürüttü. Bu proje için IBM fellowship award kazandı.
Nesin Matematik Köyünde lise ve lisans düzeyinde düzenli bilgisayar bilimleri dersleri veriyor.

© 2024 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası