Peki Şimdi Nereye? Film Gösterimi – İstanbul

BMO – Kadın Mühendisler Komisyonu olarak gerçekleştireceğimiz etkinlik kapsamında  “Peki Şimdi Nereye?” filmini izleyeceğiz.
Filmi beraber izlemek ve sonrasında film hakkında sohbet etmek için tüm kadın arkadaşlarımızı 7 Haziran 2018 Perşembe günü saat 19:30’da Bilgisayar Mühendisleri Odası İstanbul Temsilciliği’ndeki ücretsiz etkinliğimize bekliyoruz.

Tarih: 7 Haziran 2018 (Perşembe)
Saat: 19:30
Yer: Bilgisayar Mühendisleri Odası İstnbul Temsilciliği – Osmanağa Mah. Vahap Bey Sok. Şabanbey Apt. No:8/4 Kadıköy

Film Hakkında:
Film: Peki Şimdi Nereye? (‘Where Do We Go Now?’/ Et maintenant on va où ?/ وهلّأ لوين)
Tür: Dram,Komedi
Yönetmen: Nadine Labaki
Senaryo: Nadine Labaki, Thomas Bidegain
Yapım yılı: 2011
Ülke: Fransa,Lübnan
Süre: 110 dk

Oyuncular: Nadine Labaki, Sasseen Kawzally, Mostafa Al Sakka, Caroline Labaki, Mohammad Aqil, Gisèle Smeden, Petra Saghbini, Anjo Rihane, Ali Haidar, Leyla Hakim, Kevin Abboud, Claude Baz Moussawbaa, Yvonne Maalouf, Julian Farhat, Antoinette Noufaily

Konu: Ortadoğu’nun diken üstündeki coğrafyasında dinsel çatışmalara ve savaşın anlamsızlığına kadınların zeki ve pratik çözümleriyle cevap veren Labaki kamerasını Lübnan’daki hiçliğin ortasındaki küçük bir köy yaşantısına çeviriyor. Savaş sonrası Müslüman-Hristiyan ayrımı yapmadan yaşamaya devam eden köylülerin çatışma haberlerinin gelmesi üzerine birbirleri ile düşman olmalarını ve şiddeti çıkaran erkekleri yatıştırma görevini ise kendilerine has yöntemlerle başaran kadınları anlatıyor.

© 2024 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası