“1 Milyon Yazılımcı Projesi” Söyleşileri-3:
Eğitim Boyutunun Değerlendirilmesi

“1 Milyon Yazılımcı Projesi”ne tepkimizi MESLEK ALANIMIZDAKİ SORUNLARI ARTIRACAK SİYASİ PROJELERE KARŞIYIZ! başlıklı açıklamamızla kamuoyuna duyurduk. Açıklamamızda yer verdiğimiz sorunları söyleşi dizimizle irdelemeyi sürdürüyoruz.

“1 Milyon Yazılımcı Projesi”ni, 11 Mayıs 2020 Pazartesi akşamı saat 21.00‘de YouTube kanalımızdan canlı yayımlanacak söyleşide “eğitim” boyutuyla değerlendireceğiz.

Mühendislik eğitiminde temel matematik eğitiminin ve sayısal becerinin önemi; uygulamalı eğitimin ve stajların kazanımları; akademideki sorunlar; uzaktan eğitim ile yüz yüze eğitim yöntemleri arasındaki farklar, bu yöntemlerle yetişen mühendisler arasındaki nitelik farkları ve çalışma yaşamına etkisi gibi konuları, Prof. Dr. Cem SAY (Boğaziçi Üniversitesi), Prof. Dr. Ebru AKÇAPINAR SEZER (Hacettepe Üniversitesi), Prof. Dr. Eşref ADALI (İstanbul Teknik Üniversitesi, Emekli) ve Prof. Dr. Fatoş YARMAN VURAL‘ın (Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Emekli) katılacakları, BMO Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Okan ÖZTÜRKMENOĞLU‘nun kolaylaştırıcı olacağı söyleşide konuşacağız.

Katılımınızı bekleriz.

Açıklama: Meslek Alanımızdaki Sorunları Artıracak Siyasi Projelere Karşıyız
YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/bilgisayarmuhendisleriodasi
Söyleşi Bağlantısı: https://www.youtube.com/watch?v=uIEXQV1nwFQ

“1 Milyon Yazılımcı Projesi” Söyleşileri
1. Söyleşi: Sorunların Genel Değerlendirmesi
2. Söyleşi: Çalışma Yaşamı (Emeğin Değeri, İstihdam, İşsizlik, Çalışma Koşulları)
3. Söyleşi: Eğitim Boyutunun Değerlendirilmesi


© 2021 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası