Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK)

18. Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK) 13-14-15 Mayıs 2022 günlerinde Konya Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. Bilgisayar Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cem Nuri Aldaş açılış konuşmasından sonra ilk konuşmacı olarak etkinlikte yer alacak. Etkinliğin ilk iki günü boyunca BMO standımızda genç mühendis adaylarıyla buluşacağız.

BİLMÖK Nedir?
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK) her yıl farklı bir üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümü ve/veya ilgili kulübü tarafından düzenlenir. Türkiye’nin en büyük öğrenci kongresi unvanına sahiptir. BİLMÖK, bilgisayar mühendisleri arasındaki etkileşimi ve iletişimi artırarak onların mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerini belirlemek ve bu alanda gelişimine destek vermek amacıyla düzenlenen mesleki ve sosyal toplantıdır. 18. BİLMÖK etkinliği, 13-14-15 Mayıs 2022 günlerinde Konya Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Organizasyonun Amacı
17 yıldır, her yıl farklı bir üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümü tarafından gerçekleştirilen BİLMÖK yılda bir kez toplanarak, iletişim ve düşünce ağını genişletmektedir. BİLMÖK, bilgisayar mühendisleri arasındaki etkileşimi ve iletişimi artırarak onların mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerini belirlemek ve bu alanda gelişimine destek vermek amacıyla düzenlenen mesleki ve sosyal toplantıdır.

BİLMÖK organizasyonu bilgisayar mühendisliği öğrencileri tarafından yapılmasına karşın katılımcılar, bilgisayar bilimleri ve bilişim teknolojilerine ilişkin herhangi bir bölümden olabilmektedir. Kongreye her üniversitenin ilgili bölümünden resmi temsilcilerin yanı sıra ilgili bölümlerin öğrencileri, akademisyenleri, sektör temsilcileri ve mezunları katılabilir. Bu önemli etkinliğe kaydolmak ya da etkinlik hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesi ve twitter hesabını ziyaret edebilirsiniz.

© 2024 TMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası